22 پروژه انکشافی در بادغیس گشایش یافت

برنامه همبستگی ملی وزارت توسعه روستاهای کشور در ولایت بادغیس از گشایش و بهره برداری 22 پروژه انکشافی در دو ولسوالی این ولایت خبر میدهد.

مسوولان محلی برنامه همبستگی ملی وزارت توسعه روستاهای کشور در بادغیس؛ هزنیه این پروژه ها را نزدیک به 17.5 میلیون افغانی اعلام داشته که در ولسوالی های قادس و قلعه نو مرکز این ولایت راه اندازی و اجرا گردیده است.

انجنیر محمد هارون انیس مدیر دفتر ولایتی همبستگی ملی در بادغیس میگوید؛ این پروژه ها شامل ساخت؛ دیواری های محافظوی، کانال های آبیاری، پلچک ها، دیواری های استنادی، ذخایر آب اشامیدنی، حفر چاه های آب اشامیدنی بهداشتی و جغل اندازی سرک های روستایی میشود.

انجینر محمد هارون انیس افزود که کار ساخت این پروژه ها از یک سال به اینطرف آغاز و اخیرا تکمیل گردیده است.

انیس افزود که؛ با گیشایش و بهره براری این پروژه ها مشکلات بیش از 2900 خانواده در بخش های مختلف ولسوالی های قادس و قلعه نو از نواحی مختلف برطرف گردیده است.

مدیر دفتر ولایتی هبمستگی ملی وزارت توسعه ورستاهای کشور در بادغیس می افزاید که؛ از بدو فعالیت برنامه ی همبستگی ملی در این ولایت؛ 750 روستا تحت پوشش این برنامه قرار گرفته و بیش از 1600 پروژه در سکتور های مختلف در این روستاها تطبیق و بهره برداری شده است.

براساس اظهارات انیس؛ در حال حاضر کار ساخت 144 پروژه دیگر در بخش های این مختلف این ولایت از سوی برنامه همبستگی ملی وزارت توسعه روستاهای کشور جریان دارند.

خبر: افسانه توکلی

ویراستار: مشعل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.