اعتراض جوانان بادغیس در پیوند به بی توجهی دولت به نیاز های اولیه شهروندان این ولایت

ده ها تن از جوانان ولایت بادغیس بامداد امروز دوشنبه در یک اعتراض به منظور ” مبارزه با محروم نگهداشته شدن” این ولایت؛ در شهر قلعه نو گردهم آمده و خواهان رسیدگی به مشکلات شان گردیدند.

این جوانان که تعداد شان به بیش از 100 نفر میرسید؛ میگویند که دولت در بیشتر از یک دهه گذشته به مشکلات و چالش های اساسی و بزرگ باشندگان این ولایت توجه نداشته است.

متعرضان ” نبود برق، آب اشامیدنی، سرک، معارف و شغل” را از جمله خواسته های اساسی و ابتدایی باشندگان این ولایت بیان داشته که دولت در عرض 13 سال گذشته با وجود تلاش های فروان شهروندان بادغیس؛ به آن عمل ننموده است.

معترضان؛ راهپیمایی شان را از مسجد جامع بزرگ شهر قلعه نو آغاز و تا درب اداره مقام ولایت ادامه و قطعنامه خویش را در حضور مسوولان این اداره قرائت نمودند.

در همین حال مسوولان اداره مقام ولایت بادغیس؛ از این حرکت مدنی جوانان بادغیس تقدیر نموده و تاکید نمودند که خواسته های باشندگان این ولایت با مسوولان دولت مرکزی شریک خواهند ساخت.

این مسوولان میگویند؛ کار بالای پروژه های انتقال آب اشامیدنی، برق و سرک حلقوی ادامه داشته که به گفته آنان قراراست که؛ کار ساخت پروژه های آب و برق در کمتر از سه ماه اینده تکمیل و مورد استفاده باشندگان قلعه نو و برخی ولسوالی های دیگر این ولایت قرار بگیرد.

مسوولان اداره مقام ولایت بادغیس مدعی شدند که در جهت تسریع پروژه اسفالت سرک لامان – قیصارکه بخشی از سرک حلقوی کشورمحسوب میشود، تلاش خواهند کرد.

خبر: محمد عرفان بیکزاد

ویراستار: مشعل

One comment

  • نثاراحمدعزیزی

    امیداست که این حرکت وعدالت خواهی جوانان ما سبب توجه حکومت مرکزی به این ولایت شود.این راه را ادامه دهیدباشماهستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.