همایشی تحت عنوان “صلح و وحدت ملی” در قادس برگزار گردید

مسوولان محلی در ولسوالی قادس ولایت بادغیس از راه اندازی همایشی به هدف؛ تامین امنیت، ایجاد روحیه همه پذیری ( وحدت ملی ) و آوردن صلح خبرداده و می افزایند که، این همایش بامداد امروز شنبه با اشتراک شماری از مسوولان ارشد ولایتی، سران قومی و عالمان دین در مرکز این ولسوالی برگزار گردید.

صالح محمد بیک سرپرست اداره ولسوالی قادس میگوید، در این همایش تلاش شده است که در پیوند به چگونگی تامین امنیت، اوردن صلح و ایجاد روحیه همه پذیری در میان اقوام ساکن در این ولسوالی صحبت شود.

سرپرست اداره ولسوال قادس گفت؛ اداره ولسوالی قادس ولایت بادغیس تلاش مینمایدکه قبل از فرا رسیدن انتخابات؛ امنیت و ثبات را با استفاده از دستاورد هاو مشاوره های این همایش؛ در سایربخش های این ولسوالی گسترش دهد.

وی؛ برقراری امنیت و پایداری دایمی را در این ولسوالی ضروری و با اهمیت پنداشته و تاکید کرد، هرچند باشندگان قادس در گذشته با دولت و اداره محلی این ولسوالی همکاری نزدیک داشته ولی با انهم از متنفذان و عالمان دینی میخواهد که همکاری های شان را با آنان ادامه داده و بیشتر سازند.

درهمین حال یک تن از باشندگان ولسوالی قادس حاضر در این همایش گفت، گرچه باشندگان بخش های زیاد این ولسوالی در جریان یک دهه گذشته همکاری و پشتبانی خوب از دولت و اداره خویش داشته اند ولی دولت در پیوند به خواست و نیاز آنان توجه ننموده است.

این باشنده ولسوالی قادس ازدولت و مسوولان ولایتی میخواهند که به خواست های باشندگان این ولسوالی بها داده و برنامه ( پروژه ) های انکشافی مورد نیاز آنانرا روی دست گیرند.

والی بادغیس نیز که در این همایش شرکت داشت؛ از همکاری و حمایت باشندگان این ولسوالی از دولت و اداره محلی ستایش نموده و متعهد گردید که در جهت براورده شدن خواست و ارزوی های آنان تلاش خواهند کرد.

او به ادامه همکاری و پشتبانی باشندگان قادس تاکید نموده و از، آنان میخواهد که در جهت اجرای برنامه های دولت با اداره محلی خویش همکاری نمایند.

این همایش در حالی از سوی اداره ولسوالی قادس برگزار میشود که سه هفته قبل 5 تن از کارمندان ریاست توسعه روستایی این ولایت بشمول دو کارمند یک شرکت ساختمانی خصوصی از سوی افراد وابسته به طالبان مسلح در میسر جاده این ولسوالی با مرکز ولایت اختطاف که تا اکنون از سرنوشت این افراد اطلاع موثقی در دست نیست.

خبر: محمد معصوم

ویراستار: مشعل

One comment

  • خادم

    بزرگواران، عالمان و مسئولین امنیتی ما بدانند که در هر زمان و در هر کجا یکی از مهمترین عامل شکست خوردگی و فانی شدن یک ملت بستگی به وحد و اتفاق دارد باید یاد آور شد که قبل از همه باید روحیه ، رویه و احترام به گفته های مردم و محترم شمردن گفته های شان مهم است در حقیقت احترام به اعتقادات و عقاید دریچه ای است به سوی وحد و پیروزی توأم با دموکراسی. اگر اندکی به دموکراسی هند تأمل کنیم با داشتن عقاید مختلف و مذاهب مختلف از جمله اولین کشوری است که در آن دموکراسی حاکم است و علت آن محترم شمردن عقاید مردم و احترام به اعتقادات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.