شگفت‌انگیزترین محصولات کنگره جهانی موبایل

به گزارش یاهو، در نمایشگاه سال جاری گنگره جهانی مبایل از جمله تولیدات شاخص ارائه شده می توان به مدل جدید گوشی نوکیا، ساعت های هوشمند سامسونگ وZ2 سونی اشاره کرد.

بهترین گوشی: سونی Z2

برخلاف توقع بازدیدکنندگان که انتظار داشتند سامسونگ S5 بعنوان زیباترین و بهترین گوشی در کنگره گوشی بارسلونا سال جاری ظاهر شود، اما در این نمایشگاه به سختی می توان گوشی زیباتری نسبت به سونی اکسپریا Z2 یافت.

این گوشی ضد آب و گرد وخاک بوده و همچنین دارای طراحی بسیار زیبایی می باشد، صفحه نمایشگر آن با اندازه بزرگ و مناسب بوده و فن آوری آن بر گرفته از فناوری تلویزیون براویای HDTV سونی است، این گوشی همچنین مجهز به دوربینی است که وضوح تصاویر آن تا 4000 هزار پیکسل خواهد بود.

بهترین دستگاه هوشمند مچی:  Samsung Gear Fit

این دستگاه بیش از یک مچ‌بند تناسب اندام است. این وسیله هوشمند ترکیبی مبتکرانه از یک مچبند تناسب اندام و یک ساعت هوشمند است که می تواند تعداد ضربان قلب و همچنین میزان کالری مصرف شده را نشان می دهد. این وسیله با صفحه نمایشگر AMOLED بسیار زیبا و تمام رنگی 1.84 اینچی می‌تواند تماسهای ورودی را از گوشی دریافت کرده و همچنین پیام ها را نمایش دهد.

بزرگترین شگفتی: Nokia X

این گوشی بطور شگفت انگیزی از سیستم عامل اندروید شرکت گوگل استفاده می‌کند به گونه ای که در این سیستم از بسیاری از نرم افزارهای دیگر گوگل نظیر Gmail، Maps و … استفاده نشده است که همین مسئله همه بازدید کنندگان را دچار شگفتی کرد. این شرکت از یک نرم افزار ویندوز مانند بر پایه اندروید گوگل استفاده کرده است که باعث شده است تا نرم افزار و خدمات این گوشی نسبت به دیگر سیستم های عامل ارزانتر باشد.

جالبترین فن‌آوری نو ظهور:  Haptic Touchscreenتولید فوجیتسو

این فن آوری به گونه ای است که در زمان پخش تصاویر در صفحه نمایشگر در صورت لمس صفحه کاربر می تواند حسی واقعی را دقیقا مشابه لمس حقیقی جسم موجود در تصویر داشته باشد. بعنوان مثال در صورت لمس تصویر یک کروکودیل کاربر حس واقعی لمس پوست یک کروکودیل را خواهد داشت. این تکنولوژی از فرکانسهای فراصوت و لرزش برای ایجاد اصطکاک و یا هوا در زیر پوست با هدف نرم و یا سخت کردن صفحه در زمان تماس استفاده می ند.

بهترین رویکرد: ضد آب کردن تجهیزات

از مدت ها پیش تا کنون پرداختن به دو نکته از نظر کارشناسان از مسائل مهم در مورد تجهیزات هوشمند الکترونیکی بوده است. یکی طول مدت پشتیبانی شارژ توسط باطری، و دیگری ضدآب بود تجهیزات. مسئله ضد آب بودن توسط هر دو شرکت سونی و سامسونگ مورد توجه قرار گرفته و اجرا شده است  و به تازگی شرکتی با نام “درای ویرد” اقدام به ارائه فن آوریی کرده است که بوسیله آن می توان تجهیزات الکترونیکی را ضد آب و وکیوم نمود.

امید آن می رود که ضد آب بودن گوشی های تولیدی در سال 2014 به یک استاندارد برای تمام تولیدات در این زمینه تبدیل شود.

منبع: دریچه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.