توزیع بسته های زراعتی برای 250 کشاورز در بادغیس

اداره زراعت، آبیاری و مالداری بادغیس قبل از چاشت امروز یکشنبه برای 250 کشاورز در ولسوالی مقر این ولایت بسته های اصلاح شده بذری توزیع نمود.

حفیظ الله بینش رییس اداره زراعت، آبیاری و مالداری ولایت بادغیس میگوید؛ این بسته های اصلاح شده زراعتی شامل؛ یک کیسه 50 کیلویی گندم ، یک کیسه کود سیاه 50 کیلویی و 33 کیلو گرام کود سفید میباشد که بصورت رایگان برای 250 کشاورز در مقر توزیع گردید.

رییس اداره زراعت، آبیاوری و مالداری بادغیس گفت؛ این بسته های اصلاح شده زراعتی از سوی وزارت زراعت کشور جهت بذر خزانی در اختیار کشاورزان در مقر قرار داده شده است.

آقای بینش افزودکه؛ قرار است در روز های نزدیک از این بسته های اصلاح شده بذری در شماری از کشاورزان در ولسوالی های قادس، آبکمری و قلعه نو این ولایت نیز توزیع شود.

در همین حال شماری از کشاورزان در ولسوالی مقر از دریافت این بسته های اصلاح شده زراعتی استقبال نموده و اضافه میکنند که توزیع تخم های / گندم های اصلاح شده باعث رشد زراعت آنان خواهد شد.

این کشاورز می افزایندکه؛ آنان توان خرید گندم اصلاح شده را نداشته و این اقدام وزارت زراعت کمک بزرگی برای شان میباشد.

بادغیس از جمله ی ولایت های در کشور محسوب میشود که اغلب شهروندان آن به فعالیت های کشاورزی مصروف هستند.

گفته میشود با وجود اینکه میلیون ها دالر آمریکایی در عرصه بهبود وضعیت کشاورز و دامداری در بادغیس هزینه شده است اما همچنان کشاورزان و دامداران در این ولایت از شیوه های سنتی استفاده می نمایند.

خبر : شیرخان

ویراستار : مشعل

 

One comment

  • آصفی

    جناب گزارشگر. دو نکته را دقت کنید:
    اول اینکه از نظر من تصویر که ضمیمه نمودید تصویر مناسب نیست جون از زاویه خوب گرفته نشده و کیفیت آن هم پاین است.اما شایدم این خوبترین تصویر باشد که شما گرفتین. دوم اینکه این تخمهای اصلاح شده توسط دفتر ردپ به همکاری ریاست محترم زراعت آبیاری و مالداری ولایت بادغیس برای دهاقین در ولسوالی مقر توزیع گردیده است . من فکر میکنم شما باید مهارت عالی داشته باشین بخصوص در گرفتن تصاویر از چنین برنامه ها..

    سپاس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.