پیوست ولسوال نام نهاد طالبان در آبکمری با هشت تن از افراد اش به پروسه صلح

یک گروه طالبان مسلح به سر کرده گی آمر نجیب الله ولسوال نام نهاد طالبان در ولسوالی آبکمری ولایت بادغیس ظهر امروز (دوشنبه) با جنگ افزار های دست داشته شان شامل پروسه صلح شده اند.

مسوولان محلی در ولایت بادغیس میگویند؛ این گروه که تعداد شان به 9 نفر میرسد؛ پیش از این در مربوطات ولسوالی آبکمری و مقر فعالیت ضد دولتی داشته اند.

محمد انور اسحاقزی والی بادغیس گفت که؛ این افراد براساس فعالیت ماموران اداره امنیت ملی جذب پروسه صلح در این ولایت شده اند.

گفته شده است که افراد مذکور ازچهار سال به اینطرف در صفوف ناراضیان مسلح قرار داشتند.

در همین حال آمر نجیب الله ولسوال نام نهام طالبان در آبکمری و فرمانده این گروه؛ انگیزه پیوست خویش را در صفوف طالبان مسلح، بروز یک سلسله نا امنی ها و مشکلات منطقوی بیان نموده و اضافه کرد که اداره امنیت ملی این ولایت متعهد شده اند، به آنچه که وی عدم تامین امنیت و مشکلات قومی اعلام مینماید؛رسیدگی کنند.

وی از دیگر افراد ناراضی نیز خواست که به پروسه صلح یکجا شده و برای کشور خویش خدمت نمایند.

براساس آمارهای اعلام شده ازسوی دفتر ولایتی شورای عالی صلح بادغیس، از بدو تاسیس این نهاد در بادغیس نزدیک به ۲۰۰۰ تن از نفرات طالبان/ مخالفان و ناراضیان مسلح دولت جذب پروسه صلح در این ولایت شده اند.

قابل ذکر است که اغلب شهروندان بادغیس پیوست این افراد را سمبولیک/ نمایشی توصیف نموده و  تاکید می نمایند که پیوست گروه های مسلح ناراضی هیچ تاثیری روی امنیت در این ولایت نگذاشته است .

 

خبر : حبیب فوزی

ویراستار : مشعل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.