توزیع دومین محموله کمک های دنمارک؛ به سکتورهای معارف و صحت عامه بادغیس

دومین محموله کمک های ارسالی موسسه خیریه ریبلداید؛ برای حمایت از معارف و صحت عامه در افغانستان به ولایت بادغیس در شمال غرب این کشور مواصلت نمود.

این کمک ها که با همکاری موسسه خیریه ریبلداید به افغانستان ارسال گردید بود؛ از سوی انجمن ژورنالستان بادغیس به ریاست های معارف و صحت عامه این ولایت توزیع گردید.

کمک های ارسالی موسسه خیریه ریبلداید که هفته قبل وارد افغانستان و به ویژه ولایت بادغیس شده بود؛ به ترتیب در اختیار شماری از مکاتب و شفاخانه ولایتی قلعه نو مرکز این ولایت قرار داده شد.

مسوولان در موسسه خیریه ریبلداید (Rebuildaid) مقیم دنمارک و همآهنگ کننده این کمک ها با نهاد های امداد رسان در آن کشور می گویند که؛ این مساعدت ها بنابر نیازمندی های نهاد های تعلیمی، صحی، اجتماعی و مدنی بادغیس تهیه و به همکاری موسسه اجتماعی ژورنالستان بادغیس، توزیع گردید.

محموله کمک های ارسالی 597 جنس که شامل؛ ده ها پایه کامپیوتر دیکستاپ، میز اداری، چوکی، ویلچیر و بیش از صد بسته کتابچه برای دانش آموزان معارف می شود.

اجناس/وسایل مساعدت شده موسسه ریبلداید به نهاد های یاد شده در ولایت بادغیس ذیلآ به آنان در حضور داشت نمایندگان با صلاحیت سکتور های یاد شده و همچنان نمایندگان مردم بادغیس در شورای ولایتی تسلیم گردیده است.

در همین حال مسوولان در ریاست های معارف و صحت عامه بادغیس از دریافت این کمک ها استقبال نموده و تاکید می نمایند که کمک های وزارت خارجه کشور دنمارک بخشی از مشکلات شماری از زیر مجموعه های انان را بر طرف خواهد کرد.

زکریا رحیمی رییس معارف این ولایت می گوید: کمک های ارسالی بخشی از مشکلات اداری شماری از مدیریت ها و امریت های معارف این ولایت را حل ساخته است.

به گفته رحیمی؛ مساعدت ها موسسه خیریه ریبلداید روند اموزش و پرورش را در شماری از مکاتب مرکز و ولسوالی های این ولایت بهبود خواهد بخشید.

به همین ترتیب دوکتور عبدالطیف روستایی رییس صحت عامه بادغیس؛ مساعدت های انجام شده را برای کمک به شماری از بیماران داخل بستر در شفاخانه شفاخانه ولایتی قلعه نو مرکز این ولایت چشم گیر توصیف نمود.

وی افزود که: اداره صحت عامه بادغیس پیش از این حتی در شفاخانه ولایتی قلعه نو؛ با کمبود فراوان ویلچیر روبرو بوده که با دریافت کمک های ارسالی وزارت خارجه کشور دنمارک، مشکلات بیماران و اداره متبوع وی در مرکز ولایت از این ناحیه برطرف گردیده است.

این مسوولان ضمن خرسندی از کمک های ارسالی موسسه خیریه ریبلداید؛ خواهان تداوم و مساعدت های بیشتر این کشور در بخش های معارف، تحصیلات عالی و صحت عامه ولایت بادغیس شدند.

سال گذشته نیز محموله‌ی شامل 494 قلم جنس از سوی موسسه خیریه ریبلداید (Rebuildaid) مقیم دنمارک به بادغیس مواصلت و برای سکتورهای تحصیلات عالی، معارف و صحت عامه این ولایت توزیع گردید.

قابل ذکر است که این دومین محموله ی کمک های ارسالی دنمارک و وزارت خارجه این کشور است که به ولایت بادغیس مواصلت می ورزد.

قابل ذکر است که در حال حاضر شماری زیاد از نهاد های دولتی در ولایت بادغیس با کمبود وسایل وامکانات دفتری و اداری روبرو می باشند.

 

گزارش : حبیب فوزی

ویراستار: مشعل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.