بزرگداشت از نود هشتمین سالروز استراد و استقلال کشور در بادغیس

از نود و هشتمین سالروز استقلال کشور امروز (شنبه) طی محفلی در شهر قلعه نو با حضور شماری ازمسوولان و شهروندان ولایت بادغیس تجلیل شد.

محمد انور اسحاقزی والی ولایت بادغیس؛ کسب ” استقلال ” کشور را نتیجه تلاش و فداکاری گذشتگان افغانان بیان داشته، حراست و پاسداری این ” میراث بزرگ ” را وظیفه فرد فرد کشور میداند.

والی ولایت بادغیس گفت؛ وی به نیروهای امنیتی کشورش افتخار مینماید، زیرا آنان نشان دادند که تا اخرین رمق حیات شان از کشور خویش دفاع میکنند.

آقای اسحاقزی علاوه میکند؛ نیروهای امنیتی افغان همواره در پهلوی مردم خویش قرار داشته و از کشور و مردم شان دفاع نموده اند.received_1144280342383199

والی بادغیس تاکید کردکه؛ نیروهای امنیتی این کشور دیگر به دشمنان اجازه نخواهند داد که آرامش و ارزش های تاریخی مردم افغانستان را به چالش مواجه نمایند.

وی از مردم بادغیس خواست که باید در هر شرایط نیروهای امنیتی خویش را حمایت نمایند.

در این محفل برای شماری از سربازان و افسران نیروهای امنیتی افغان به پاس خدمات شان از طرف اداره محلی تقدیر نامه و گل توزیع گردید.

افغانستان در سال ۱۹۱۹ میلادی استقلال خویش را از دولت انگلیس (بریتانیا) بدست آورده و از آنزمان تا اکنون در ۲۸ اسد از این مناسبت گرامیداشت به عمل می آید.

 

خبر : حبیب فوزی

ویراستار : مشعل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.