حملات مسلحانه در بادغیس 108 قربانی گرفت

مسوولان امنیتی در ولایت بادغیس از کشته و زخمی شدن حداقل 108 تن از افراد وابسته به طالبان مسلح و نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی های بالامرغاب و مقر این ولایت خبر میدهند.

این مسوولان میگویند، این افراد در جریان حملات متواتر طالبان مسلح مهاجم بالای کاروان اکمالاتی نیروهای امنیتی افغان در مسیر جاده قلعه نو – بالامرغاب کشته و مجروح گردیدند.

برید ژنرال داود شاه ” وفادار” فرمانده لوای سوم اردوی ملی مستقر در بادغیس میگوید، در این حملات؛ 57 طالب مسلح کشته و 21 نفر دیگر زخم برداشته اند.

ژنرال وفادار افزود که، در نتیجه حملات طالبان مسلح بالای کاروان اکمالاتی نیروهای امنیتی؛ 8 عضو اردوی ملی به شمول سه مامور پولیس ملی کشته و 22 تن دیگر از این نیروها نیز زخمی شدند.

آقای وفادار؛ ملا بسم الله، حسن و دستگیر را از جمله فرماندهان ارشد طالبان مسلح در ولسوالی های مقر و بالامرغاب بیان داشته که در جریان حملات چند روز اخیر، کشته شدند.

فرمانده لوای سوم اردوی ملی در بادغیس، استخبارات کشور های همسایه را در ناامن سازی این ولایت متهم نموده و تاکید کرد، حملات مسلحانه طالبان مسلح درچند روز گذشته از سوی عوامل پاکستانی برنامه ریزی و رهبری میگردید.

براساس اظهارات ژنرال وفادار، در درگیری چند روز گذشته میان نیروهای امنیتی افغان و طالبان مسلح، هواپیماه های بدون سرنشین نیروهای خارجی نیز اشتراک داشته و در چند نوبت مواضع طالبان مسلح مهاجم را مورد هدف قرار دادند.

گفته میشود که یکی از ماموران پولیس ملی نیز بر بنیاد ارایه معلومات نادرست از سوی این نیروهای؛ توسط هواپیماه های بدون سرنشین خارجی هلاک گردیده است.

اما تا اکنون هیچ منبع وابسته به طالبان مسلح در پیوند به آمار های اعلام شده از سوی نیروهای امنیتی افغان تبصره ی نکرده اند.

خبر: شیرخان

ویراستار: مشعل

2 comments

 • صمیم

  لطف نموده واژه “هلاک” را درین مورد ذکر نکید.

  “گفته میشود که یکی از ماموران پولیس ملی نیز بر بنیاد ارایه معلومات نادرست از سوی این نیروهای؛ توسط هواپیماه های بدون سرنشین خارجی هلاک گردیده است”.

 • سلام به دست اندر کاران خبر گزاری نریمان
  خوشهالم از اینکه جوانان بادغیسی به فکر آن شدند که باید بادغیسی های برای خواندن اخبار مربوط به ولایت که زندگی میکنند باید به صفحه واقع بینانه ی بادغیسی مراجعه نمایند که خود هم به درد این ولایت محروم دست و پنجه نرم میکنند .
  بنده میخواستم پیشنهاد داشته باشم خدمت شما بزرگواران اینکه وقتی حادثه ی به اطراف و اکناف بادغیس به وقوع میپیوندد ضمن ابراز خبر برای معلومات خوننده گان در مورد بادغیس مقدمه ی کوتاهی هم از معرفی همان منطقه جز خبر نامه خود نموده تاباشد خدمت را به خاطر معرفی سرزمنی حنظله و نیزک انجام داده باشیم
  تشکر
  فیروزکوهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.