خبر گزاری نریمان

عمل باالمثل طالبان در مقابل حکومت؛ این گروه مانع ورود وسایط باربری به شهرقلعه‌نو شدند

عمل باالمثل طالبان در مقابل حکومت؛ این گروه مانع ورود وسایط باربری به شهرقلعه‌نو شدند

12

رئیس شورای ولایتی بادغیس می‌گوید: گروه طالبان از ۲۴ ساعت به اینسو، مسیر راه قلعه‌نو_هرات را در گذرگاه سبزک مسدود کرده و اجازه ورود اموال و وسایط باربری را به شهرقلعه‌نو نمی‌دهند.

عبدالعزیز بیک گفت که: طالبان پس از آن اقدام به این کار نمودند که، اداره محلی بادغیس؛ مسیر راه ولسوالی جوند را مسدود نمود و وجوه برنامه دسترخوان ملی را در قریه جات این ولسوالی اجرا نکرد.

بیک؛ وضع تحریم دولت و طالبان را زیان بار برای مردم و جامعه عنوان داشته و می افزاید که: درصورت تداوم این وضعیت مردم دست به اعتراض‌های مدنی خواهند زد.

اداره ترانسپورت ولایت بادغیس نیز تائید می‌کند که درپی تهدیدات در مسیر راه قلعه‌نو_هرات صدها وسایط باربری در دوسوی گذرگاه سبزک گیرمانده اند.

محمد شاه نعمتی مدیر ترانسپورت ولایت بادغیس به رادیو نریمان گفت که: هم اکنون نزدیک به ۲۰۰ موتر باربری در دوسوی گذرگاه سبزک متوقف هستند و اجازه حرکت به سمت شهر قلعه‎نو به آنان داده نمی‌شود.

به گفته‌ی نعمتی؛ طالبان به راننده‌گان این وسایط گفته اند که امکان درگیری در مسیر راه متصور است و از این رو آنان را اجازه حرکت به سوی قلعه‌نو نمی‌دهند.

اداره محلی بادغیس و گروه طالبان در این زمینه ابراز نظر نکرده اند.

این درحالیست که از سه روز به اینسو عرضه خدمات شبکه‌های مخابراتی در شهر قلعه‌نو توسط طالبان قطع و به تازه‌گی هم مسیر راه قلعه‌نو_هرات از سوی این گروه مسدود گردیده است.اقدامات که طالبان در مقابل مسدود نمودن مسیر راه ولسوالی جوند و اجرا نشدن وجوه برنامه دسترخوان ملی در قریه جات جوند، درپیش گرفته است.

نوشته شده توسط admin در شنبه 24 آوریل 2021

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *