خبر گزاری نریمان

سه پروژه انکشافی به ارزش ۱۲ میلیون افغانی در بادغیس گشایش یافت

سه پروژه انکشافی به ارزش ۱۲ میلیون افغانی در بادغیس گشایش یافت

12

ریاست حوزه ی فرعی دریای بالامرغاب در بادغیس از گشایش سه پروژه ی عمرانی به ارزش ۱۲ میلیون افغانی در ولایت بادغیس خبر میدهد.

انجنیر محمد یعقوب رحیق رییس اداره حوزه ی فرعی دریای بالامرغاب میگوید؛ این پروژه ها شامل اصلاح و بازسازی کانال های آب روستاهای تگاب اسماعیل و چاکران شهر قلعه نو و همچنان روستای خارستان ولسوالی مقر این ولایت بوده که ۲۳۰ متر مربع دیوار استنادی را در بر می گیرد و در حاشیه رود خانه های روستاهای مذکور قرار دارد.

رییس اداره حوزه ی فرعی دریای بالامرغاب؛ ساخت ۶۴۰ متر پخته کاری کانال، ۱۸۰۰ متر گابیون کاری  و دو سر بند را از بخش های دیگر این پروژه ها اعلام میدارد که تطبیق گردیده است.

آقای رحیق می افزاید؛ با اعمار این پروژه ها نگرانی باشندگان محل در پیوند به سرازیر شدن سیلاب های موسومی و تخریب کاریز و اراضی کشاورزی آنان برطرف گردیده است.

وی اضافه می کند؛ ساخت این پروژه ها مدت سه ماه را در بر گرفته که نزدیک به ۳۰۰۰ هزار فامیل از آن مستفید شده اند.

به گفته ی رییس اداره حوزه ی فرعی دریای بالامرغاب؛ هزینه ساخت این پروژه ها از سوی وزارت انرژی و آب و به همکاری مالی  بانک جهانی پرداخته شده است.

براساس اظهارات رحیق؛ در حال حاضر کار ساخت یک پروژه دیگر در مربوطات ولسوالی قادس این ولایت از سوی ریاست حوزه ی فرعی دریای بالامرغاب جریان دارند.

 

خبر : حبیب فوزی

ویراستار : مشعل

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه 11 ژانویه 2017

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *