خبر گزاری نریمان

“پروژه مطالعات و انجام طرح بخش اول و دوم سرک لامان- قیصار منظور گردید”

“پروژه مطالعات و انجام طرح بخش اول و دوم سرک لامان- قیصار منظور گردید”

12

مسوولان در وزارت فواید عامه از منظوری پروژه مطاللعات و انجام طرح/ دیزاین بخش اول و دوم ” پروژه اسفالت سرک حلقوی لامان- قیصار” از سوی کمیسیون عالی تدارکات ملی خبر میدهند.

محمد مهدی روحانی سخنگوی وزارت فواید عامه در تماس تلیفونی با رادیو نریمان گفت؛ پروژه مطالعات و انجام طرح/ دیزاین بخش اول و دوم سرک حلقوی قیصار-لامان در جلسه  کمیسیون عالی تدارکات ملی منظور شده  و به زودی طرح/ دیزاین این دو بخش آغاز میگردد.

آقای روحانی اضافه نمود که؛ با منظوری این پروژه، به زودی طرح / دیزاین این دو بخش از پروژه مهم و استراتژیک قیصار-لامان که طول هر دو بخش/ سکشن ۸۲ کیلو متر میشود، آغاز خواهد شد.

سخنگوی وزارت فواید عامه می افزاید که؛ برخی از شرکت ها پروپوزل های خود را به منظور قرار داد کار جاده کمربندی به این وزارت فرستاده وبررسی های همه جانبه در این خصوص جریان دارد که بعد از این بررسی ها جهت منظوری نهایی به اداره تدارکات ملی ارسال میشود که بعداً با یکی از این شرکت ها قرارداد صورت خواهد گرفت.

آقای روحانی از ارزش مجموعی و ارایه ی برخی جزئیات دیگر این پروژه با رسانه ها خود داری نموده ولی می افزاید که؛ با امضای قرار داد بودجه ی مجموعی واندازه عرض این سرک مشخص خواهد شد.

وی میگوید که؛ هم اکنون اسناد تدارکاتی اعلان دیزاین بخش ها / سکشن های سوم، چهارم، پنجم و ششم نیز جهت تائیدی به بانک آسیایی فرستاده شده و پس از تائیدی نهایی شروع و دیزاین این چهار سکشن نیز به اعلان سپرده خواهد شد.

این درحالیست که برخی از شهریان قلعه نو چندی قبل از قرارداد این پروژه با پیمانکاران داخلی و آنچه که نا توانی و عدم ظرفیت کافی برخی شرکت های داخلی و محلی برای راه اندازی و تکمیل به موقع کار این بزرگ راه گفته می شود، ابراز نگرانی نموده بودند.

اما سخنگوی وزارت فواید عامه هرگونه نگرانی را در این راستا بی اساس می خواند ومی افزاید که؛ بعد از بررسی ها با شرکت که توان انجام این کار را داشته باشد قرار داد خواهد گردید.

قابل ذکر است که کار بزرگ راه لامان- قیصار بیشتر از ۳ سال میشود که آغاز شده است ولی به دلیل مشکلات و زد بند های سیاسی تا تخنیکی کار آن متوقف گردیده است.

 

خبر : حبیب فوزی

ویراستار : مشعل

نوشته شده توسط admin در دوشنبه 27 ژوئن 2016

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *