خبر گزاری نریمان

فرمانده عملیات ” نبرد ابر مردان “: ٣٣ جنگجوی طالب در آبکمری کشته و زخمی شدند

فرمانده عملیات ” نبرد ابر مردان “: ٣٣ جنگجوی طالب در آبکمری کشته و زخمی شدند

12

فرماندهی ارتش ملی مسقر در بادغیس از کشته شدن دست کم ٢٠ جنگجوی طالب و زخم برداشتن ١٣ تن دیگر در جریان عملیات ” نبردابر مردان ” در این ولایت خبر می دهد.
دگروال شیر حمزه “دربندی”أفسر ارتش ملی و فرمانده عملیات ابرمردان قبل از چاشت امروز شنبه به نریمان گفت؛ این عملیات از چهارشنبه گذشته در ولسوالی آبکمری آغاز و تا اکنون ادامه دارد.
دگروال دربندی افزود؛ در جریان این عملیات مناطق شور بند خزک، شور مبارکشاه و بند خزک از وجود جنگجویان مسلح طالب پاکسازی نمودند.
براساس اظهارات دربندی؛ در عملیات ” نبرد ابرمردان ” یک نیروی مسلح مردمی کشته و هشت نیروی امنیتی ( ٣ منسوب ارتش ملی، ۵ مامور پولیس محلی و ٢ مامور پولیس ملی ) زخم برداشتند.
فرمانده عملیات ” نبرد ابرمردان ” می افزاید که یک فرمانده طالبان مسلح بنام شیرعلی نیز در میان کشته شدگان خوانده شده است.
مسؤولان هدف از راه اندازی این عملیات برقراری امنیت و ایجاد یک ” پاسگاه مشترک” امنیتی از سوی نیروهای امنیتی در مناطق موسوم به “بند خزک” و ” نهراب ” در ولسوالی ابکمری اعلام نمودند.
اما طالبان مسلح تا اکنون در این ارتباط ابراز نظری ننمودند.
گفتنی ست که عملیات “نبرد ابر مردان” با اشتراک نیرو های ارتش ملی، پولیس ملی، پولیس محافظت، امنیت ملی و نیروهای مردمی حامی دولت راه اندازی شده است.
این نخستین عملیات سنگین نیروهای امنیتی افغان در برابر حملات و تحرکات پر رنگ مخالفان و طالبان مسلح در جریان دو الی سه سال اخیر در ولسوالی آبکمری گفته شده است.

خبر: محمد ناصر اشکان

ویراستار: مشعل

نوشته شده توسط admin در شنبه 20 فوریه 2016

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *