خبر گزاری نریمان

۲۲ پروژه انکشافی در بادغیس گشایش یافت

۲۲ پروژه انکشافی در بادغیس گشایش یافت

12

برنامه همبستگی ملی وزارت توسعه روستاهای کشور در ولایت بادغیس از گشایش و بهره برداری ۲۲ پروژه انکشافی در دو ولسوالی این ولایت خبر میدهد.

مسوولان محلی برنامه همبستگی ملی وزارت توسعه روستاهای کشور در بادغیس؛ هزنیه این پروژه ها را نزدیک به ۱۷٫۵ میلیون افغانی اعلام داشته که در ولسوالی های قادس و قلعه نو مرکز این ولایت راه اندازی و اجرا گردیده است.

انجنیر محمد هارون انیس مدیر دفتر ولایتی همبستگی ملی در بادغیس میگوید؛ این پروژه ها شامل ساخت؛ دیواری های محافظوی، کانال های آبیاری، پلچک ها، دیواری های استنادی، ذخایر آب اشامیدنی، حفر چاه های آب اشامیدنی بهداشتی و جغل اندازی سرک های روستایی میشود.

انجینر محمد هارون انیس افزود که کار ساخت این پروژه ها از یک سال به اینطرف آغاز و اخیرا تکمیل گردیده است.

انیس افزود که؛ با گیشایش و بهره براری این پروژه ها مشکلات بیش از ۲۹۰۰ خانواده در بخش های مختلف ولسوالی های قادس و قلعه نو از نواحی مختلف برطرف گردیده است.

مدیر دفتر ولایتی هبمستگی ملی وزارت توسعه ورستاهای کشور در بادغیس می افزاید که؛ از بدو فعالیت برنامه ی همبستگی ملی در این ولایت؛ ۷۵۰ روستا تحت پوشش این برنامه قرار گرفته و بیش از ۱۶۰۰ پروژه در سکتور های مختلف در این روستاها تطبیق و بهره برداری شده است.

براساس اظهارات انیس؛ در حال حاضر کار ساخت ۱۴۴ پروژه دیگر در بخش های این مختلف این ولایت از سوی برنامه همبستگی ملی وزارت توسعه روستاهای کشور جریان دارند.

خبر: افسانه توکلی

ویراستار: مشعل

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه 8 جولای 2015

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *