خبر گزاری نریمان

شورای عالی صلح؛ یک جوی آب زراعتی را به ارزش ۴٫۲ میلیون افغانی در قلعه نو اعمار میکند

شورای عالی صلح؛ یک جوی آب زراعتی را به ارزش ۴٫۲ میلیون افغانی در قلعه نو اعمار میکند

12

 

شورای عالی صلح بادغیس از آغاز کار ساخت یک جوی آب زراعتی با هزنیه ۴٫۲ میلیون افغانی در مربوطات شهر قلعه نو مرکز این ولایت خبر داده و میگوید که این جوی ۴۰۰ متر طول داشته که بصورت کانکریتی اعمار میگردد.

عبدالسمیع امیری مامور بخش ارتباطات دفتر ولایتی شورای عالی صلح بادغیس میگوید؛ این جوی آب زراعتی در منطقه تگاب اسماعیل شهر قلعه نو اعمار شده که با راه اندازی این پروژه صدها جریب زمین زراعتی مجددا تحت کشت و آبیاری قرار می گیرد.

عبدالسمیع امیری افزود که؛ این پروژه از بودجه شورای عالی صلح کشور راه اندازی گردیده که بیش از ۵۰۰ خانواده از باشندگان محل از آن مستفید میشوند.

امیری افزودکه ؛ کار این پروژه ۵ ماه ادامه یافته که با راه اندازی آن زمینه اشتغال برای ده ها تن از باشندگان محل نیزمساعد گردیده است.

براساس اظهارات مامور ارتباطات شورای عالی صلح بادغیس؛ تا اکنون ده ها پروژه انکشافی و آموزشی از سوی شورای عالی صلح در بخش های مختلف این ولایت به منظور ایجاد سهولت و تشویق مردم به روند صلح در بادغیس راه اندازی و اجرا گردیده است.

گفته میشود که از بدو تاسیس دفتر ولایتی شورای عالی صلح در بادغیس؛ بیش از ۱۵۰۰ ناراض و مخالف مسلح دولت به روند صلح پیوستند.

خبر: خلیل الرحمان

ویراستار: مشعل

 

 

 

نوشته شده توسط admin در پنج‌شنبه 28 آگوست 2014

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *