خبر گزاری نریمان

۱۱۳ پروژه انکشافی در ولسوالی آبکمری به ارزش بالغ بر ۱۶۸ میلیون افغانی گشایش یافت

۱۱۳ پروژه انکشافی در ولسوالی آبکمری به ارزش بالغ بر ۱۶۸ میلیون افغانی گشایش یافت

12

مسوولان برنامه همبستگی ملی ولایت بادغیس از گشایش ۱۱۳ پروژه انکشافی با هزنیه ۱۶۸ میلیون و ۲۰۰ هزار افغانی در ولسوالی آبکمری این ولایت خبر میدهند.

انجینر محمد هارون انیس مسوول ولایتی برنامه همبستگی ملی در بادغیس میگوید؛ این پروژه ها شامل ساخت؛ ده ها باب ذخیر آب اشامیدنی، هزاران متر مربع دیوار استنادی، ده ها کانال، چندین باب مرکز اجتماعی، ده ها کیلومتر جغل اندازی سرک، صد ها پل و پلچک میباشد که با ده درصد سهم باشندگان محل راه اندازی و اجرا گردیده است.

انجینر انیس گفت که؛ بیش از ۱۷ هزار فامیل در ۹۹ شورای انکشافی از مزایای این پروژه ها در ولسوالی آبکمری بهره مند میشوند.

رییس ولایتی برنامه همبستگی ملی بادغیس افزود؛ این پروژه ها شامل دور دوم برنامه همبستگی ملی در آبکمری شده که کار ساخت آن از یک و نیم سال قبل آغاز گردیده است.

بربنیاد گفته های انجینر انیس؛ هر چند قرار بود که کار ساخت چندین پروژه در سه محل دیگر این ولسوالی نیز آغاز گردد ولی این پروژه ها تا اکنون به سبب اختلاف های درون قومی راه اندازی نگردیده است.

براساس معلومات مسوولان برنامه همبستگی ملی دربادغیس؛ این برنامه ( همبستگی ملی ) از بیشتر از ۸ سال به اینطرف در ولایت بادغیس راه اندازی گردید که تا حال هزاران پروژه خورد و بزرگ در دور اول و دوم در مرکز وسایر ولسوالی های این ولایت با ۱۰ درصد سهم باشندگان محل اجرا و تطبیق گردیده است.

خبر: محمد ناصر امانی

ویراستار: مشعل

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه 7 می 2014

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *