خبر گزاری نریمان

توزیع کمک های اولیه برای ۲۳۲ خانواده سیلاب زده در قلعه نو

توزیع کمک های اولیه برای ۲۳۲ خانواده سیلاب زده در قلعه نو

12

برای ۲۳۲ خانواده سیلاب زده دربادغیس از سوی اداره مقام این ولایت و فرماندهی قول اردوی ۲۰۷ ظفر ارتش ملی در غرب کشور؛ کمک های اولیه توزیع گردید.

گفته میشود این کمک های شامل مواد غذایی و غیر غذایی میباشد که بامداد امروز ( یکشنبه ) برای آسیب دیدگان سیلاب سه روز گذشته در مربوطات شهر قلعه نو مرکز این ولایت توسط فرمانده قول اردوی ۲۰۷ ظفر و والی بادغیس توزیع شد.

مسوولان فرماندهی ارتش ملی در غرب کشورمیگویند؛ کمک های آنان دربرگیرنده مواد خوراکی و غیر خوارکی بوده که برای ۸۰ خانواده سیلاب زده در قلعه نو توزیع شده است.

در همین حال مسوولان ولایتی بادغیس نیز از توزیع مساعدت های مشابه برای ۱۵۲ خانواده آسیب دیده دیگر در این ولایت خبرداده واضافه نمود که کمک های آنان در آینده نیز ادامه خواهند داشت.

احمدالله علیزایی والی بادغیس میگوید؛ این کمک های از سوی اداره مقام ولایت بادغیس آماده و در اختیار آسیب دیدگان قرار داده شده است.

علیزایی افزود که کمک های آنان شامل؛ روغن، برنج، شکر، چای، کمپل و خیمه شده که برای هر فامیل ۱ بوجی برنج، سه کیلو روغن، سه کیلو چای، یک باب خیمه و چهار جوره کفش توزیع گردیده است.

شماری از افراد متضرر سیلاب های اخیر در شهر قلعه نو از دریافت کمک از طرف ارتش ملی و مقام ولایت ابراز خرسندی نمودند و اضافه کردند که این کمک ها مشکلات آنان را حل نکرده و از دولت و نهاد های کمک کننده خواهان مساعدت های بیشتر شده اند.

این در حالیست که سرازیر شدن سیلاب های پنجشبه شب درشهر قلعه نو و ولسوالی بالامرغاب جان چهارده تن را گرفت و ۲۴۰ خانه و ۲۰۰ دوکان را نیز تخریب کرده است .

خبر: عبدالمنان ” وهاج”

ویراستار: مشعل

نوشته شده توسط admin در یکشنبه 27 آوریل 2014

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *