خبر گزاری نریمان

کانال باغک با هزینه ۷۰۰ هزار دالر آمریکایی ساخته میشود

کانال باغک با هزینه ۷۰۰ هزار دالر آمریکایی ساخته میشود

12

کانال باغک در جنوب شرق شهر قلعه نو مرکز ولایت بادغیس با هزینه ۷۰۰ هزار دالر آمریکایی از سوی برنامه انکشاف منطقوی وزارت احیا وانکشاف دهات ساخته میشود.

مسوولان محلی در ولایت بادغیس میگویند، پیش از این نواحی دوم وسوم شهر قلعه نو در نتیجه سرازیر شدن آب های موسوم مورد تهدید قرار داشت.

غلام سعید دانش مسوول دفتر ولایتی برنامه  انکشاف منطقوی وزارت احیا و انکشاف دهات در بادغیس میگوید، پروژه کانال باغک ۱۲۵۰ متر طول داشته و قرار است که در جریان شش ماه آینده ساخته شود.

براساس اظهارات دانش؛ با ساخت این کانال نزدیک به یک هزار منزل از تهدید سرازیرشدن آب های موسومی در نواحی دوم و سوم شهر قلعه نو خلاص خواهند شد.

مسوول دفتر ولایتی برنامه انکشاف منطقوی در بادغیس گفت، بودجه پروژه اعمار کانال باغک از سوی کشور اسپانیا  وبرنامه انکشافی سازمان ملل محتد(  یو ان دی پی ) پرداخته میشود.

گفته میشود که روزانه میانگین ۱۵۰ تا ۲۰۰ کارگر مهار وعادی در این پروژه کار خواهند کرد.

در همین حال باشندگان محل از راه اندازی این پروژه ابراز خرسندی نموده و اضافه مینمایند که پیش از این شماری زیاد از آنان، خسارات و آسیب های ناشی از سرازیر شدن سیل های موسومی را متقبل شدند.

این باشندگان مدعی اند که انان از چندین سال به اینطرف منتظر راه اندازی این پروژه میباشند.

خبر: محمد ناصر امانی

ویراستار: مشعل

نوشته شده توسط admin در سه‌شنبه 19 نوامبر 2013

نظرات

یک پاسخ به “کانال باغک با هزینه ۷۰۰ هزار دالر آمریکایی ساخته میشود”

  1. شکور "رحیق" گفت:

    بسیار ابتکار نیک و خوب نموده اید.داشته های

    ویب سایت تان را مطالعه نمودم. از محتوایی خوب برخوردار است. به امید موفقیت های هرچه بیشتر تان در قسمت خبر رسانی به مردم این جغرافیای تاریک. توانا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *